План заняття Тема заняття:
Складні випадки правопису великої букви. Тренувальні вправи
Мета заняття:
Дидактична Навчити грамотно писати, використовувати правила на практиці, аналізувати орфограми
Виховна –
Виховувати почуття прекрасного
Розвиваюча –
Розвивати уміння практично використовувати вивчені правила Вид заняття: Практичне заняття Форма проведення заняття: Виконання вправ Методичне забезпечення: картки, опорні конспекти Література:3
Обов’язкова:
Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. 1997.
Пазяк О.М., Українська мова і культура мовлення.-К., 1995 Український правопис.-К., 1994.
Додаткова:
Збірник диктантів.-Д., 1999.
Беляєв О.М. Українська мова/Підручник для 10–11 кл.-К., 1998.
Орфографічний словник української мови. – К., 1999.
Технічні засоби навчання комп’ютер
Хід заняття
великий літера український переклад
1. Організаційний момент
1.1 Привітання студентів. Перекличка.
1.2 Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів.
2. Ознайомлення студентів з темою та навчальними цілями заняття
Продовжуємо практично працювати над орфограмами щодо правопису слів з великої літератури
3. Мотивація навчання (пригадуємо вивчене на попередньому занятті, з’ясовуємо необхідність вивченої теми)
4. Актуалізація опорних знань – виконання вправ
У кожній парі словосполучень визначте нормативне.
•Скласти іспит, здати іспит.
•Дякую вас, дякую вам.
•Самий активний учень, найактивніший учень.
•Зустріч зі школярами, зустріч з школярами.
•Вчитися на протязі життя, вчитися протягом життя.
•Скажіть у двох словах, скажіть двома словами.
•Переливаю [ц|:а] вогні, переливаю [т|с|а] вогні.
•Завдавати шкоди, наносити шкоду.
•Задавайте питання, ставте питання.
•Зміни впадають в очі, зміни кидаються в очі.
5. Коментар відповідей та робіт студентів
6. Викладення та вивчення нового матеріалу (зміст позначених питань подається у вправах, які студенти мають виконувати)
Вправа 5. Розкрийте дужки і вставте велику або малу літеру. Поясніть вживання великої літери.
А. (г) енеральний (с) екретар ООН, (п) резидент України, (г) олова (в) ерховної (р) ади України, (п) рем’єр – (м)іністр Канади, (м)іністерство (о) світи і науки України, (з) ахідна Україна, (к) раїни (з) аходу, (б) ульвар Тараса Шевченка, (м) айдан (н) езалежності, (р) еспубліка (б) олгарія, (у) горська (р) еспубліка, (к) орейська (н) ародно – (д) емократична (р) еспубліка, (р)івненська (о) бласть, (у) манська (м)іськрада, (ш) евченкові поезії, (ш) евченківські поезії, (ш) евченківська премія, (н) обелівська премія, (в) олодимир – (в) олинський, (н) аціональний (б) анк України, (к) иївський (б) удинок (м) од, (к) иївський (н) аціональний (е) кономічний (у) ніверситет, (д) ень (н) езалежності України, (р)іздво, (а) ндріївська (ц) ерква, (в) олодимирський (с) обор, (к) иєво – (п) ечерська (л) авра, (д) ержавний (м) узей (о) бразотворчого (м) истецтва, (ц) ентральна (н) аукова (б)ібліотека АН України ім. В. Вернадського, (п) ромінвестбанк України, (б) анк (а) валь, (є) вропейське (е) кономічне (с) півтовариство, (м)іжнародний (в) алютний (ф) онд.
Б. (р) ада (б) езпеки, (н) аціональна (о) пера України, (п) олісся, (с) танція (м) етро (л) ибідська, (з) акарпаття, (ч) ернігівська (о) блспоживспілка, (о) дещина, (п) риазов’я, (д) онбас, (з) бройні (с) или України, (ц) ентральне (у) правління (в) сеукраїнського (т) овариства (п) росвіта ім. Тараса Шевченка, (ц) ентральна (р) ада, (п) арламент, (с) енат, (к) онституційний (с) уд України, (о) рден (в)ітчизняної (в)ійни, (м) едаль (з) а (в)ідвагу, (о) рден (к) нязя (я) рослава (м) удрого, (е) зопівська (м) ова, (б)іблія, (б) ожа (м) атір, (е) поха (в)ідродження, (н) аціональний (у) ніверситет (к) иєво – (м) огилянська (а) кадемія, (у) країнська (д) ержава; (д) ержавний (к) омітет з (н) ауки, (т) ехніки і (п) ромислової (п) олітики України; (д) октор (е) кономічних (н) аук, (м)іжнародна (с) пілка (у) країнських (п)ідприємців (МСУП).
Вправа 6. Перепишіть речення. ............