План-конспект уроку з математики на тему:
«Розподільна властивість множення»
Університет імені Лесі Українки
Тема: Розподільна властивість множення
Мета: Навчальна: закріпити знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, сформулювати розподільну властивість множення відносно додавання і віднімання та навчити учнів використовувати її.
Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення.
Виховна: виховувати в учнів увагу, лаконічність записів, старанність, активність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання уроку: дошка, крейда.
План уроку
Організаційна частина 1 хв.
Перевірка домашнього завдання 5 хв.
Вивчення нового матеріалу 18 хв.
Закріплення вивченого матеріалу 18 хв.
Домашнє завдання 2 хв.
Підсумок уроку 1хв.
Хід уроку
Організаційна частина.
Вчитель: (захожу в клас, вітаюся) – Добрий день! Сідайте! (пропоную учням сісти і відкрити зошити з домашнім завданням та відмічаю відсутніх. Прошу учнів бути уважними на уроці. Дивлюся чи готовий клас до уроку)
Перевірка домашнього завдання.
Вчитель: – Підніміть руку хто не виконав домашнього завдання. Якщо всі виконали і питань немає, то зараз будемо перевіряти. Додому було задано: №433, №435, № 416.
№ 433. Обчисліть зручним способом:
4*17*25;
5*673*2;
8*475*125;
73*5*4;
2*916*50;
5*9*200.
№ 435. Спростіть вираз:
;
;
;
;
;
.
№ 416. З одного міста в протилежних напрямках виїхали одночасно два автомобілі. Швидкість одного з них дорівнювала 74км/год, що на 8км/год більше, ніж швидкість другого. Яка відстань буде між ними через 7год після початку руху?
Вчитель: перевірку домашнього завдання проведемо так: (викликаю до дошки учня, який виконує №416: Ткачук Анастасія, а решта по черзі називають відповіді до кожного пункту вправ №433 та №435).
На дошці учень повинен написати:
№ 416.
1) 74-8=66 (км/год) – швидкість іншого автомобіля.
2) 74*7=518 (км) – таку відстань пройшов один автомобіль за 7год.
3) 66*7=462 (км) – таку відстань пройшов другий автомобіль за 7год.
4) 518+462=980(км) – така відстань буде між автомобілями через 7год після початку руху.
Відповідь: 980км.
Учні повинні називати:
№ 433.
1700;
6730;
475000;
1460;
91600;
9000.
№ 435
36х;
60х;
35;
96;
24;
100.
Вчитель: (до учня, що писав задачу) Скажи, які властивості множення ти знаєш і запиши на дошці одну з них.
Учень: На попередніх уроках ми вивчали переставну і сполучну властивості множення. (записує на дошці) - переставна властивість множення.
Вчитель: Молодець. (Оцінюю учня) Сідай.
Вчитель: (до класу) Запишіть на дошці сполучну властивість множення.
Учень: (записує) .
Вчитель: Добре, сідай. (до класу) Сформулюйте цю властивість.
Учень: Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього чисел. ............