Міністерство освіти і науки України
Кремінський професійний ліцей
Методична розробка
відкритого уроку виробничого навчання
з використанням електронних засобів навчального призначення
тема уроку:
Підготовка і обробка керамічних плиток
Підготувала
майстер в/н
Шульц С.А.
2009 рік
Вступ
Тема програми: Лицювально-плиточні роботи
Тема уроку: Підготовка і обробка керамічних плиток
Навчальна мета: сформувати первинні уміння та навички з підготовки і обробки керамічної плитки.
Виховна мета: виховувати в учнів охайність, дбайливе ставлення до матеріалу, інструменту, сприяти створенню атмосфери взаємодопомоги.
Розвивальна мета: розвивати навички професійної самостійності і творчого пошуку в ході виконання завдань.
Методична мета: активізація діяльності учнів на уроці за допомогою використання нетрадиційних форм проведення уроку і впровадження електронних засобів навчання.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: вправи.
Місце проведення: навчальна майстерня.
Дидактичне забезпечення:
1. Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно – технічного начального закладу з професії «лицювальник – плиточник» 3 розряду.
2. Критерії кваліфікаційної атестації випускників з професії «лицювальник – плиточник» 3 розряду.
3. Картки – завдання.
4. Мультімедійна презентація.
5. Індивідуальні робочі теки з матеріалами уроку.
Матеріально – технічне забезпечення:
1. Мультимедіапроектор.
2. Комп'ютер.
3. Керамічна плитка.
4. Плиткоріз.
5. Електродрель з балеринкою.
6. Стенд з керамічною плиткою.
Міжпредметні зв'язки:
1. Технологія лицювальних робіт.
2. Матеріалознавство.
3. Охорона праці.
4. Математика.
Хід уроку
Організаційна частина (5 хвилин).
1. Перевірка наявності учнів.
2. Перевірка готовності учнів до уроку ( зовнішній вигляд, наявність спецодягу).
3. Психологічна підготовка учнів.
Вступний інструктаж (40 хвилин)
Мета уроку: «Сформувати первинні уміння по підготовці і обробці керамічної плитки».
В результаті вивчення цієї теми ви зможете: (слайд №4)
· Познайомитись з історією плитки;
· набути вмінь та подбору плитки;
· набувати навиків роботи з інструментом для різання плитки;
· застосовувати творчий пошук в ході виконання завдань;
· закріпити знання одержані на уроках «Технології лицювальних робіт», «Матеріалознавства», «Охорони праці».
Оцінювання ваших досягнень проводитиметься,справлятиметься на підставі «Критеріїв кваліфікаційних атестацій випускників», які фіксуватимуться в «Картці учбових досягнень учнів»
Картка учбових досягнень учнів
№ И.П.Б.
Картка –
завдання №1
Картка –
завдання №2
Відповіді на питання
Виконання
завдання
Дотримання
ТБ
Загальн.
бал
1. Мажара Людмила 6 7 8 8 10 8 2.
Зверніть увагу:
10 балів – учень має значні практичні навики і уміння, здатний самостійно вирішувати проблемні ситуації.
7 – 9 балів – учень має конкретні практичні знання і уміння, здатний виконувати завдання під керівництвом.
4 – 6 балів – учень має обмежений навиків, здатний виконувати завдання під керівництвом в контрольованому середі.
А почнемо ми наш урок з історії плитки.
Історія кераміки починається,зачинається у глибокій старовині. ............